(67kB)
GONGI - DAJ SIĘ PONIEŚĆ POTĘŻNEJ FALI DŹWIĘKU


Od dawna dźwiękiem mis i gongów oczyszczano przestrzeń, leczono ciało, wzmacniano psychikę i uzdrawiano duszę. Brzmienie tych instrumentów niesie w sobie silnie uzdrawiającą wibrację, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jest to podstawą terapii dźwiękiem, która polega właśnie na oddziaływaniu na całe ciało i pole energetyczno-akustyczne organizmu falą dźwiękową - słyszalną i niesłyszalną (infradźwiękami). W jej wyniku następuje odprężenie i rozluźnienie mięśni oraz zharmonizowanie układu nerwowego.
A gdy jesteśmy odprężeni, wcześniejsze problemy przestają być problemami, wszystko staje się prostsze i powraca do naturalnego stanu równowagi.

Gongi do świata Zachodu wprowadził Don Conreoux. Pod wpływem kontaktu i nauk pobieranych u wschodnich mistrzów, znany amerykański aktor przeszedł głęboką metamorfozę. Został mistrzem gongu, który koncertuje i prowadzi warsztaty gry na gongach na całym świecie. Natomiast metodę terapii dźwiękiem mis tybetańskich przyswoił i rozwinął niemiecki inżynier Peter Hess. Dzięki doświadczeniom i praktyce w Nepalu i Tybecie dostosował tą starą wiedzę do potrzeb ludzi Zachodu.

Wśród instrumentów stosowanych w terapii dźwiękiem to gongi tybetańskie mają najwyższy rezonans harmoniczny. Ich brzmienie wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł, wprowadzając je w stan głębokiego relaksu.
Brzmienie gongu tworzy przestrzeń wibracyjną, w której istnieje tylko Tu i Teraz, uważna obecność, co daje poczucie ukojenia i szczęścia. Ich pierwotne dźwięki zwiększają siły witalne, uwalniają od lęków, budzą wiarę w siebie, rozbudzają intuicję, wyzwalają twórcze inspiracje.

Koncert gongów na świeżym powietrzu jest niezapomnianym przeżyciem - w otwartej przestrzeni ich brzmienie może w pełni rozwinąć swoją moc...

Marta Sadkowska